Тема:
Використання та настроювання браузера. Вибір системи кодування під час
перегляду веб-сторінок. Збереження ве-сторінок та фрагментів на локальному
комп'ютері. Використання списку сайтів обраних для швидкого доступу.
Цілі уроку: учень пояснює: призначення
найпоширенішихслужб Інтернету:
веб-сервісу, електронної пошти, телеконференцій, файлового сервісу, віддаленого
керування комп’ютером,
інтерактивного спілкування, IP-телефонії; призначення основних протоколів Інтернету;
поняття гіпертекстового документу й гіперпосилання; поняття веб-сторінки й
веб-сайту; поняття всесвітньої павутини.
використовує: браузер для навігації Інтернетом
вміє:
відкривати у вікні браузера веб-сторінку із заданою адресою; створювати та
редагувати список сайтів, обраних для швидкого перегляду; зберігати
веб-сторінки на локальному комп’ютері.
Хід уроку
І Організаційна частина
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.
Змагання
в термінах (2 команди, хто більше назве термінів пов’язаних з розділом Основи
Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті)
2.
Розгадай
кросворд
3.
Бесіда з елементами опитування (Інформаційний диктант)
а) Як називають унікальну адресу комп’ютера в мережі, складену з 4 однобайтових
чисел, розділених крапками? (IP-адреса)
б) Як називають стандарт (набір правил та процедур), що визначає форми
подання та способи пересилання повідомлень в мережі? (протокол)
Підказка:
ребус
в) Як
формується адреса інформаційного ресурсу? (доменне ім’я /шлях до файлу /ім’я файлу)
Наприклад: http://uk.wikipedia.org/wiki/DNS.htm
г)
що таке доменне ім’я. Запропонуйте доменне ім’я, яке могло б бути надане серверу вашого навчального
закладу.
д) Який
стек протоколів, розроблених для глобальних мереж та використовується в мережі
Інтернет? (ТСР/ІР)
Учні обмінюються
роботами та перевіряють правильність відповідей, виставляють оцінки та
визначають рівень навчальних досягнень. Один з учнів керує перевіркою.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
За останні 10
років кількість комп’ютерів, підключених до мережі Інтернет, зросла в десятки
разів. Що, на вашу думку, спричинило такий стрімкий ріст мережі Інтернет?
IV Повідомлення теми мети і завдань уроку
Тема: Використання
та настроювання браузера. Вибір системи кодування під час перегляду
веб-сторінок. Збереження ве-сторінок та фрагментів на локальному комп'ютері.
Використання списку сайтів обраних для швидкого доступу.
пояснює: призначення
найпоши реніших служб Інтернету: веб-сервісу, електронної пошти, телеконференцій,
файлового сервісу, віддаленого керування комп’ютером, інтерактивного спілкування, IP-телефонії; призначення основних протоколів Інтернету;
поняття гіпертекстового документу й гіперпосилання; поняття веб-сторінки й
веб-сайту; поняття всесвітньої павутини.
використовує: браузер для навігації Інтернетом
вміє:
відкривати у вікні браузера веб-сторінку із заданою адресою; створювати та
редагувати список сайтів, обраних для швидкого перегляду; зберігати
веб-сторінки на локальному комп’ютері.
V Вивчення нового матеріалу
Служби Інтернету
-
Служба
віддаленого доступу до комп’ютера була першою службою комп’ютерних мереж. Вона надавала
користувача можливість подавати команди на опрацювання даних і переглядати
результати їх виконання на одному комп’ютері, а виконувати команди на іншому. Для
роботи служби віддаленого доступу був розроблений протокол telnet.
-
Служба
передавання файлів надає можливість користувачу одного комп’ютера отримувати
доступ до файлів іншого та має можливість передавати їх з комп’ютера на комп’ютер.
Передавання файлів здійснюється за протоколом
FTP.
-
Комунікаційні
служби забезпечують спілкування людей в мережі Інтернет.
o
Служба
передавання електронних листів (Електронна пошта – одна з найдавніших
служб. Працює за двома протоколами:
протокол призначений для відправлення поштових повідомлень, протокол для
отримання електронної пошти)
o
Служба
обміну новинами та тематичними обговореннями (телеконференції,
відеоконференції, форуми, групи новин)
o
Служба
інтерактивного спілкування надають можливість двом або групі користувачів
обмінюватися текстовими повідомленнями через Інтернет у реальному часі. Кожному
користувачю такої служби при реєстрації надається індивідуальний код, і кожен
сам створює контакти – список осіб, з якими він бажає спілкуватися.
o o
IP-телефонія – служба, що забезпечує передачу телефонних
розмов абонентів мережею Інтернет. Передавання даних здійснюється за набором
протоколів VoIP(голос поверх протоколу Інтернету)
Інтернет набув
широкої популярності у 1989 році завдяки появі служби перегляду гіпертекстових
документів.
Інформаційними ресурсами
WWW є мільйони спеціально оформлених електронних документів документів між собою –
веб – сторінок. На сторінках може міститися текст, зображення, звук, відео,
анімація тощо. Завдяки зв’язкам користувач швидко переходить з однієї до іншої
сторінки.
Протокол що
відповідає за передавання веб-сторінок мережею називається HTTP – протокол передавання гіпертексту.
Групу
веб-сторінок, що взаємопов’язані гіперпосиланнями, об’єднані спільною тематикою
та належать певному власнику, називають веб-сайтом.
VІ Практична робота
1.
Інструктаж
з БЖД
2.
Відкрийте
браузер. (Підручник сторінка 184.)
3. У Поле адреси введіть
4.
Відкрийте
сторінку - 174
5.
Опрацюйте
матеріал – Способи підключення до Інтернету.
6.
Збережіть
відкриту веб-сторінку повністю (Викликати контекстне меню на обраній сторінці –
зберегти як – обрати місце для зберігання вказавши тип файлу веб-сторінка
повністю.)
VІІ
Підсумок
Тести : «Апаратне й програмне забезпечення мережі»
ДОДОТОК
Гра «Мережа»
Немає коментарів:
Дописати коментар